Албанія

Албанія розташована на Балканах на півдні Європи, омивається водами Іонічного моря та відділяється проливом Оранто від території Італії.

Туристична структура поки тут не дуже розвинена, але, принаймні, ви можете бути впевнені, що навіть у розпалі туристичного сезону, ви знайдете тут спокійний відпочинок без галасу відпочиваючих.

Албанці – дуже гостина та щира нація, а родинні стосунки тут дуже цінуються. Ви знайде в країні багато чого цікавого. Населення і досі шанує вікові традиції та звичаї своїх предків.  Вам справді пощастить, якщо ви потрапите на албанське весілля! Тут ви зможете побачити і цікаві обряди, і почути гарний спів, і побачити, як гарно танцюють албанці.

Окрім того, в країні ви можете скоштувати дуже смачні страви національної кухні з ягнятини, морепродуктів, свіжих овочів та фруктів, і звісно ж, скоштувати смачного албанського вина.

Перебування в країні цілком безпечне, але звісно, як і в інших країнах, варто бути обачним та слідкувати за своїми речами аби уникнути неприємностей.

Клімат: Клімат Албанії перехідний від середземноморського на прибережній частині країни, до континентального на сході. Середні температури січня -8-9 ° C, липня +24-25 ° C. Середня кількість опадів 800-2000 мм на рік.
Валюта: лек
Часовий пояс: UTC + 2
Географічне положення: Албанія держава в західній частині Балканського півострова загальною площею 28,7 тис. км ² і межує на північному сході з частково визнаним Косово, на північно-заході – з Чорногорією, на сході – з Македонією, на південно-сході – з Грецією і відділена від Італії протокою Отранто.
Узбережжя довжиною 362 км омивається Адріатичним і Іонічним морем.
Близько 70% території країни – гірські райони.
Три найбільших і найглибших озера Балканського півострова Скадарське озеро, Охридського озеро і озеро Преспа частково розташовані в Албанії.
Населення: Чисельність населення Албанії – 3,64 млн. чоловік.
Етнічний склад – албанці 95%, греки 3%, інші (влахи, серби, македонці, цигани) – 2%.
Мова: албанська
Політичний устрій: Албанія -президентська республіка.
Главою держави є президент. Парламент країни – однопалатні Народні збори (140 депутатів). Термін повноважень депутатів – 4 роки.
Релігія: За результатами перепису на 2010 рік, 48,8% албанців мусульмани, 43% – православні, 8% – католики.

 Віза і кордон

Громадянам України для відвідування країни на термін не більше 90 днів віза не потрібна.
Достатньо мати дійсний протягом 6 місяців з моменту в’їзду закордонний паспорт і бажано мати страховку, підтвердження бронювання готелю і квитки у зворотний бік.

Митні правила

Транзит національної валюти заборонено. Ввезення іноземної валюти не обмежено, вивезення – не більше $5 тис. або в межах суми, зазначеної у в в’їзній митній декларації.
Без накладання мита можна ввозити: до 1 л міцних алкогольних напоїв, до 2 л вина, 50 сигарет або до 200 г сигар або 250 г тютюну, до 250 мл туалетної води і до 50 мл духів.
Отримавши спеціальний дозвіл, можна без обмеження вивозити копії античних робіт, антикваріату, дорогоцінних металів, історичних книг і творів мистецтва, національних костюмів, що мають художню цінність.
Суворо забороняється ввозити наркотики, порнографічні матеріали, зброю і боєприпаси, каміння з археологічних розкопок.

Албанія
Догори