Кіпр

Тепле море, сонце цілий рік, пляжі з м’яким золотистим піском – що ще потрібно людині, яка бажає розслабитися після трудових буднів і віддатися розслабляючому відпочинку. На Кіпрі є все, що необхідно для відмінного відпочинку: пляжі, ресторани, красиві гори із зростаючими на них багатолітніми соснами. Кіпр – порівняно невеликий острів, його площа складає  9 251 кв. кілометр, так що можна узяти на прокат автомобіль і об’їхати всю його територію.

А поглянути тут є на що, адже на острові збереглися багато розкопок давніх поселень, деякі належать до епохи кам’яного віку. А давньогрецькі та візантійські храми, що збереглися, монастирі, готичні християнські собори і мусульманські мечеті – все це розповість про те, наскільки ж багатогранна історична і культурна спадщина острова, де мирно уживаються поруч різні епохи.

Клімат:

Клімат на Кіпрі середземноморський, м’який. Тепла погода без особливих та різких змін тут зберігається практично цілий рік. Середня температура влітку може досягати +35С, взимку ж знаходиться в межах +17 – +19 С.

Валюта:

Оскільки Кіпр знаходиться у складі Євросоюзу, з 2008 року валютою острова є євро. Попередня валюта – кіпрський фунт – залишалася в обігу до кінця 2008 року. Але повний і остаточний обмін валюти завершиться до кінця 2017 року.

Часовий пояс:

Відпочинок на Кіпрі зручний ще і тим, що часовий пояс острова збігається з київським. Тому туристам не потрібно багато часу на адаптацію, і можна заощадити дорогоцінний час відпочинку і провести їх з великою користю для себе.

Географічне положення:

Географія Кіпру цікава самим його розташуванням – адже острів оточений водами Середземного моря, а також тим, що велику частину території займають гори. Загальна площа Кіпру невелика, всього лише 9,2 тис.кв.км. Найближчі сусіди – Єгипет, Сірія, Туреччина.

Населення:

Загальна чисельність населення Кіпру – 790 тис. чоловік. Етнічно населення представлене греками (проживають в основному на півдні острова) і турками (проживають на півночі). Також на острові проживають росіяни, вірмени, англійці.

Мова:

Основними мовами Республіки Кіпр є грецька та турецька. Англійська також поширена як мова міжнародного спілкування

Політичний устрій:

Політична система Кіпру досить складна. 36% територій острова знаходиться під контролем Турецької Республіки Північного Кіпру, 3,7 % – ООН (ця територія вважається буферною областтю), 2,7 % – Великобританія (розташовано дві військові бази), інше – територія Республіки Кіпр.
Республіка Кіпр – це незалежна республіка, форма правління – президентська. У 2004 році Кіпр вступив до Євросоюзу, проте не входить до Шенгенської зони. Кіпр є також міжнародною офф-шорною зоною.

Релігія:

Основна частина населення Кіпру – етнічні греки, що сповідують християнство православного толку. Турецьке населення сповідує іслам. З інших релігій представлені іудаїзм і індуїзм.

Віза і кордон

Для в’їзду на Кіпр громадянам України необхідно відкривати візу. В Україні є 2 консульства Республіки Кіпр – в Києві і Маріуполі. Віза відкривається протягом 5-ти робочих днів. Перед тим, як вирушати на відпочинок до Кіпру, важливо дізнатися про особливості перетину кордону держави. При в’їзді необхідно декларувати валюту (якщо сума перевищує 1000 у.о.), а також фото- . відео- і комп’ютерну техніку. Перевозити предмети старовини, антикваріат, небезпечні хімічні та наркотичні речовини, зброю – заборонено.

Документи, що необхідні для здобуття туристичної візи:  

  • Закордонний паспорт (він має бути дійсний мінімум 3 місяці з моменту закінчення візи). У паспорті має бути одна вільна сторінка для візи.
  • Заповнена і підписана заявником анкета (подається особисто); 
  • Недавня кольорова фотографія паспортного зразка, 3х4 см або 3,5х4,5 см, на якій добре видно обличчя.
  • Попереднє бронювання готелю, отримане від менеджера готелю і за підписом відповідального співробітника; 
  • Копія першої сторінки закордонного паспорта з персональними даними туриста;
  • Документи, які доводять, що заявник має достатню суму грошей для покриття витрат під час незалежного перебування на Кіпрі, такі як виписка з банку або дорожні чеки (Кредитні картки приймаються лише на додаток до виписки з банку і разом з фінансовою випискою, підтверджуючою кредитний ліміт, зробленою напередодні. Важливо: готівка не приймається як доказ.);
  • Для дітей необхідно прикласти ксерокопію свідоцтва про народження. У випадку якщо дитина їде з одним дорослим або у супроводі третіх осіб, необхідно надати копію нотаріально завіреної згоди на вивіз дитини від того з батьків, що залишається.
Кіпр
Догори