Хорватія

Хорватська Адріатика – найкраще місце для плавання під вітрилами, тут можна взяти в оренду катер або яхту.

Вода в морі настільки чиста й прозора, що Хорватія справедливо вважається однією з кращих країн для дайвінгу.

Любителям екскурсій будуть цікаві древні монастирі й собори, античні руїни, історичні та археологічні музеї в Загребі, Ровіні, Поречі та Спліті.

Чудова природа Адріатичного узбережжя, невисокі ціни і відмінний сервіс численних невеликих готельчиків пляжних курортів – все це Ви знайдете в Хорватії.

Клімат:

Для узбережжя характерна велика кількість сонячних днів. Найкращий час для поїздки до Хорватії – з травня по вересень. Також гарний час – у жовтні та квітні, але в цей період вода ще може бути прохолодною.Середземноморський тип клімату з м’якою зимою та сухим літом.
Середня температура: моря влітку – 25°C, повітря – 30°C.

Валюта:

Грошова одиниця Хорватії – куна (Kn).

Часовий пояс:

GMT +1

Географічне положення:

Хорватія розташована на північно-східному березі Адріатичного моря.Межує із Словенією та Угорщиною на півночі, Боснією-Герцеговиною – на південному-сході. Площа країни становить 56,5 тис. км2. Східна частина Хорватії – це горбиста рівнина, перетята долинами річок Сава та Драва.У центрі та на заході країни розташовується різко розчленоване Дінарське нагір’я висотою до 1831 м. Вузька смуга гористого узбережжя Адріатичного моря (Далмація) порізана численними затоками. Лінія узбережжя досягає 1778 км; 5790 км разом з островами.

Населення:

Населення Хорватії – приблизно 4,5 мільйона жителів.Основні етнічні групи: хорвати – 78%, серби – 12%, слов’яни-мусульмани – 0,9%.

Мова:

Державна мова – хорватська. Повсюдно вживається німецька, в Істрії говорять англійською та італійською. Практично у всіх готелях розуміють російську, німецьку, англійську та італійську мови.

Політичний устрій:

Парламентська республіка з президентською формою правління.

Релігія:

Католики – 76,5%, православні – 11,1%, мусульмани – 1,2%, протестанти – 0,4%.

 Віза і кордон

Громадянам України для в’їзду і перебування на території Республіки Хорватія на термін до 90 днів необхідна віза.

Для отримання візи необхідно надати наступні документи:

–          анкета: заповнюється в друкованому вигляді (не від руки) ЛАТИНИЦЕЮ або на АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ і приноситься або надсилається електронною поштою;

–          діючий закордонний паспорт (для дитини до 18 років, не вписаного в паспорт батьків – проїзний документ дитини) + копія першої сторінки, копія діючої Шенгенської візи, копії хорватських віз;

–          довідка з місця роботи на фірмовому бланку з зазначенням заробітної плати за останні 3 місяці і посади;

–          для школярів та студентів – довідка з місця навчання;

–          для приватних підприємців – копія свідоцтва + фінансовий звіт з податкової за останній квартал / або довідка з банку;

–          для пенсіонерів – копія пенсійного посвідчення.

ОСОБЛИВІ ВИМОГИ ДО ФОТО:

– 1 кольорове фото (не відскановане):

– РОЗМІР ФОТО:

  • 3,5 х4, 5 (50 – 60% обличчя)

НА ДИТИНУ, яке бере участь у ТУРІ (вписана в паспорт батьків) – ОБЯЗАТЕНЬНО надати 1 ФОТО.

Необхідні документи для отримання візи (для дитини з власним проїзним документом):

–          у випадку якщо дитина (до 16 років) слід з одним з батьків, або в супроводі третіх осіб – надати копію довіреності (нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини за кордон);

–          копія довіреності (ДОВІРЕНІСТЬ оформляється українською або російською мовою);

ТЕРМІНИ ВІДКРИТТЯ ВІЗИ: від 3 до 10 робочих днів.

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР:

Одноразова віза – 40 ЄВРО (для дорослих), 40 ЄВРО (для дітей віком до 14 років та мають дитячий проїзний документ).

При в’їзді в Хорватію без оплати мита і зборів дозволяється ввозити власні речі, 200 сигарет, або 50 сигар, або 250 грам тютюну, 1 пляшку міцного алкогольного напою і 1 літр вина. При внесенні в митну декларацію, яку потрібно пред’явити при виїзді, дозволяється ввозити відеокамери, музичні інструменти, апаратуру для підводного плавання і т.п. Туристи можуть ввозити до Хорватії необмежену кількість іноземної валюти готівкою, у чеках і дорожніх чеках.

Для в’їзду в Хорватію необхідні дійсні водійські права і наявність міжнародної автомобільної страховки – зелена картка (green card). Немає необхідності в міжнародних водійських правах, але бажано мати національні права, написані латинськими буквами.

Хорватія
Догори