Куба

Карибське море не може розчарувати, як не може розчарувати і ця країна, знайома багатьом своїми карнавалами, розвагами, всілякими стравами місцевої кухні і, звичайно ж, легендарними кубинськими сигарами.

Скуштувати справжній міцний ром можна лише на Кубі. Напевно, саме його пили декілька століть тому знамениті й страшні пірати Карибського моря. Ось і сьогодні будь-хто може відчути себе піратом, і для цього зовсім не обов’язково наводити жах на весь Карибський басейн.

Прекрасна природа Куби лише підсилить те незабутнє враження, яке спавляє країна на кожного, хто хоч раз побував на цих берегах. А який тут дивний підводний світ! Величезні краби, різнокольорові корали, восьминоги – всього не перерахувати, це потрібно бачити і, якщо повезе, зловити  яку-небудь гарну рибку.

Клімат: На Кубі дуже приємний клімат, тропічний пасатний, що сприяє потоку туристів практично цілий рік. Середньорічна температура +26С.
Валюта: Офіційна валюта Куби – кубинський песо, він складається зі 100 сентаво. Міжнародне позначення валюти – CUP. Але у кубинської валюти є декілька істотних нюансів. У даний час в країні існує два види кубинських песо — неконвертований кубинський песо (він призначений для внутрішнього обігу) та конвертований кубинський песо – CUC (призначений для розрахунків із туристами). Неконвертований кубинський
Часовий пояс: Тим, хто вирушає відпочивати на Кубу, потрібно бути готовим до тимчасової адаптації, адже час в країні відстає від київського на 7 годин, влітку – на 8 годин.
Географічне положення: Країна розташована на островах Карибського моря – Хувентуд, Куба, а також багатьох дрібніших островів.Загальна територія Куби дорівнює 111 квадратним кілометрам, і своєю формою острів дуже нагадує фігуру ящірки, чия голова та тіло обернені у бік Атлантичного океану, а хвіст знаходиться майже біля входу до Мексиканської затоки.Але Куба може похвалитися не тільки Карибським морем, знаменитим з піратських розповідей. Її омивають також Атлантичний океан на північному сході країни, і Мексиканська затока – на північному заході.
Населення: Населення Куби складає 11,4 мільйонів чоловік.  Національний склад країни досить різноманітний, оскільки походження самих кубинців – змішане. Більшість – це нащадки іспанців, проте багато і негрів, метисів, китайців.
Мова: Державна мова Куби – іспанська. Нею розмовляє все населення країни. Проте, багато кубинців також знають англійську, російську та французьку мови.
Політичний устрій: Куба – це соціалістична республіка із комуністичним режимом, який здається вже атким далеким та забутим.На чолі держави стоїть голова Державної Ради, законодавча влада в країні належить Національній асамблеї народної влади (однопалатній).Виконавча влада належить голові держави, а також голові Ради Міністрів.
Релігія: На Кубі церква офіційно відокремлена від держави. Але, згідно з Конституцією Республіки, людина має право на свободу віросповідання.Основна релігія в країні – християнство, зокрема його католицька гілка.

Віза і кордон

Для поїздки до Куби громадянам України необхідно відкривати візу, яка видається строком на 30 днів. Проте, у кубинському посольстві в Києві ця процедура не складна.

Туристам важливо знати, що кубинська віза не вклеюється у паспорт, а видається окремо. Кубинці називають візу «туристична картка» – це одне і теж, що й «віза». Віза складається з двох частин – одну відривають в аеропорті Куби, а інша залишається у туриста, та її обов’язково потрібно зберегти до кінця перебування в країні.

Від`їжджаючи з країни необхідно заплатити аеропортний збір – 25 конвертованих песо (приблизно $30USD). Ввезення та вивіз національної валюти заборонено.

Документи, які необхідні для здобуття візи (для дорослих):
– закордонний Паспорт (оригінал та копія)
– Внутрішній паспорт (оригінал та копія)
– 2 фотографії (3 х 4 см, паспортного формату)
– Заповнена анкета

Для дітей від 7 років необхідна наявність проїзного документа.
Якщо дитина виїжджає з одним із батьків, потрібне доручення іншого з батьків, завірене нотаріально.

Термін оформлення візи – 1 тиждень.
Термінова віза відкривається протягом 3 днів, вартість її в цьому випадку – 20 доларів.

Куба
Догори