Чехія

До Чехії, країни, яку туристи відвідують чи не найчастіше за інші країни світу, мандрівники їдуть задля того, щоб погуляти старовинними вуличками Праги, відчути себе людиною середньовіччя під час екскурсій до величних замків, які збереглися й до сьогодні. Та, звичайно ж, для того, щоб оздоровитися на одному з курортів, відомих далеко за межами Чехії своїми цілющими грязями та водами – у Карлових Варах, Маріанське Лазне, Подебрадах.

А скільки тут можна побачити прекрасних пам`яток старовини, які включені до Переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Кутна Гора, Чеський Штернберг, Чеський Крумлів, та це ще далеко не повний перелік.

У цій дивовижній та гарній країні у різний час бували відомі музиканти, філософи, інші легендарні особистості, чиї імена та долі навіки залишились пов`язані із Чехією: Моцарт, Гете, Ейнштейн, Кафка, Бетховен, Казанова.

Йоганн Вольфганг фон Гете, відомий німецький поет та мислитель 18 століття, називав Чехію «дорогоцінним каменем у короні світу». Його слова і по сьогодні залишаються актуальними та правдивими, адже якщо хтось хоч раз побував у цій країні, відчув її старовинну атмосферу, занурився у її своєрідні традиції, той навіки залишається зачарованим нею. І цих чар зовсім не хочеться позбавлятися.

Неможливо поїхати з Чехії, не спробувавши знаменитого місцевого пива або не побачивши прекрасних виробів з чеського скла. У цій країні кожен знайде для себе щось особливе, за що можна закохатися у Чехію серйозно та надовго.

Клімат: Погода Чехії мало чим відрізняється від кліматичних умов України. Правда, взимку погода в цій країні може бути мінливою. Влітку ж, як правило, завжди тепло. Середня температура січня -3С, влітку стовпчик термометра, в основному, знаходиться в межах +20С.
Також, в Чехії досить тепло буває восени та весною.Найкращим часом для відвідування країни вважаються травень, червень та вересень, для гірськолижних курортів – січень та лютий.
Валюта: Офіційна грошова одиниця Чехії – чеська крона. Міжнародна позначка – CZK. 1 крона = 100 геллерів. Курс крони по відношенню до євро: 1 EUR = приблизно 28.2 CZK Курс крони по відношенню до долара США: 1 USD = приблизно 22 CZK Обмінювати гроші необхідно тільки у банках, навіть якщо обмінні курси на вулиці пропонуються більш вигідний курс!
Часовий пояс: Різниця у часі з Україною у Чехії несуттєва – чеський час відстає всього на 1 годину.
Географічне положення: Територія Чехії складає майже 79 тис. кв.км.
Найвищою точкою країни є гора Сніжка, її висота – 1602 м.Географічне положення та ландшафти країни дуже різноманітні та гарні. Є тут і широкі долини, пронизані річками, озерами, густі ліси й гірські масиви.
Населення: Основна частина населення Чехії – етнічні чехи, їх проживає в країні близько 95% від загальної кількості.
Мова: Офіційною мовою Чехії є чеська. Але також поширена англійська (серед молодого населення), німецька (серед людей старшого покоління). У зв’язку з тим, що в колишній Чехословакії російська мова була обов’язковою іноземною мовою для вивчення у школах та вузах, сьогодні дуже багато чехів старшого покоління доволі вільно розмовляють російською.
Політичний устрій: Чехія – це парламентська республіка, на чолі якої стоїть президент.Кабінет уряду очолює прем’єр-міністр, який має право встановлювати напрями внутрішньої та зовнішньої політики держави.Законодавчим органом Чехії є двопалатний парламент, що складається з палати депутатів та сенату.Судова влада в країні зосереджена у Верховному суді.

Чехія є членом НАТО (з 1999 року) та Європейського союзу (з 2004 року)

Релігія: Що стосується релігії, то в Чехії майже половина населення вважають себе атеїстами. З віруючих же близько 30% сповідують католицизм, протестантів  в країні -2,5%.Окрім цього, в Чехії є також общини інших християнських  конфесій – православні, прибічники гуситської та реформаторської церкві.

Віза і кордон

Для відвідин Чехії громадянам України необхідно отримати візу.

Отримати візу в Чехію досить просто:

  1. Заповнити анкету та приготувати необхідні документи. Як заповнювати візову заяву ви знайдете тут.
  2. Попередньо записатись  на співбесіду до посольства за телефоном + 380 976 138 435 (безкоштовно). Дзвонити  та здійснювати  запис  можливо у такі дні:

Понеділок – п’ятниця  від  14:00  до  16:00  год. (крім днів державних свят Чеської Республіки та України). З метою успішного запису необхідно повідомити такі дані:

  1. Прізвище,  ім’я
  2. Дата  народження
  3. Номер  проїзного  документу (закордонного паспорта)
  4. Свій контактний телефон.
  5. Подати документи в призначений вам день та час за адресою:

Консульський відділ Посольства Чеської Республіки в Україні

вул. Богдана Хмельницького, 58

Телефон: +38 044 238 26 41- 3

Факс: +38 044 238 26 40

Офіційний сайт посольства Чехії в Україні: http://www.mzv.cz

Години прийому: Прийняття документів на короткострокові візи:

понеділок, вівторок, четвер і п’ятниця від 9.00 до 12.30 год.

Видача віз (довгострокових і короткострокових):

понеділок, вівторок, четвер і п’ятниця від 14.00 до 16.30 год.

середа від 9.00 до 12.30 і від 14.00 до 16.30 год.

Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи:

Заповнена анкета, зразок заповненої анкети.

закордонний паспорт) + копія сторінок з даними. Звертаємо увагу, що закордонний паспорт повинен:

а) бути дійсним мінімально три місяці по поверненні особи на територію України,

б) мати, як мінімум, дві вільні сторінки (сторінки для особливих відміток не враховуються),

в) бути виданий протягом десяти останніх років;

внутрішній громадянський папсорт заявника + копія 1, 2 сторінок та реєстрації місця проживання,

1 фотографія (3,5 х 4,5 см ) вимоги до фото знайдете тут

докази фінансової спроможності: довідка про розмір заробітної плати або довідка про розмір пенсії або підтвердження з банку про стан рахунку на ім’я заявника або інший подібний документ.

Оригінал документу про забезпечення житлом  для іноземця на період перебування на території ЧР: бронювання готелю тощо.

документ, що підтверджує забезпечення транспортування: підтвердження бронювання авіа жд чи автобусних квитків,  (для подорожі особистим автомобілем – копія міжнародних водійських прав + документи на транспортний засіб), якщо проїзд не забезпечується запрошуючою стороною.

Страховий поліс на період перебування на території договірних країн, оформлений на суму щонайменше  30 000,0 Євро на весь період перебування, за рахунок якої будуть покриті витрати, пов’язані з репатріацією з причин здоров’я, невідкладною, оперативною допомогою з причин погіршення здоров’я або смертю іноземця на території договірних країн. Акредитовані страхові компанії знайдете тут.

Документи, що підтверджують мету подорожі:

Для туристів

путівка (ваучер) із зазначенням мети перебування – туристична, в якій будуть зазначені ідентифікаційні дані про власника (ім’я, прізвище, дані про оплату послуг на території ЧР), печатка організації, що видала путівку (ваучер), та підпис відповідальної особи; 

путівка медичного або санаторного закладу в ЧР із зазначенням мети перебування – медична, в якій будуть зазначені: ім’я, прізвище заявника, дата народження, період, за який сплачені послуги на території ЧР, дата видачі підтвердження, печатка юридичної особи, яка видала зазначений документ, і підпис відповідального працівника ;

Митні правила

Що дозволяється ввозити:

– 200 сигарет або 50 сигар, або 250 гр. тютюну;
– міцні спиртні напої – 1 літр, вино – 2 літри;
– іноземну валюту (підлягає декларуванню);
– товари на суму, що не перевищує 3000 крон;
– парфуми (50 гр), одеколон (0,25 гр);
– медичні препарати у кількості, яка відповідає нормі особистого застосування;
– золото (підлягає декларуванню).

Що заборонено вивозити:

– пам’ятки культури.

Для вивозу предметів антикваріату та культури, необхідно мати сертифікат, яких підтверджує те, що даний предмет не є пам’яткою культури.

Чехія
Догори