Єгипет

Арабська Республіка Єгипет сьогодні – це один з найбільш популярних курортів. Туризм є одною з головних статей прибутків держави, і треба віддати належне єгиптянам – в цій сфері з ними мало хто може порівнятися.

Скільки в Єгипті готелів і курортних комплексів підрахувати складно. Але все узбережжя Червоного та Середземного морів просто всіяне готелями з різною кількістю зірок і пропонованих послуг. А на вулицях практично всіх великих міст можна зустріти представників туристичної поліції, чиє завдання – всіляко допомагати туристам і сприяти їх приємному перебуванню на території країни.

Єгипет цікавий людям не лише через прийнятний для будь-якого гаманця відпочинок. Адже практично всі їдуть в цю древню країну, щоб стикнутися з її історією та багатющою культурною спадщиною, яку єгиптяни дбайливо зберігають.

Купити тур до Єгипту можна від 8000 грн на двох і насолодитися прекрасним відпочинком на березі Червоного моря!
Єгипет манить туристів своєю яскравою культурою, дивовижною природною красою, багатою історичною спадщиною і відмінним сервісом.

Для того, щоб ваш відпочинок був приємним і безтурботним ознайомтесь з корисною інформацієюдля туристів!

Клімат:

Єгипет – досить жарка країна, з пустельним кліматом на більшій території держави. Середня річна  температура +20С, тому туристичний сезон в Єгипті триває цілий рік. Бувають періоди, коли по декілька років в країні не випадають опади.Для тих, хто погано переносить жаркий клімат, краще утриматися від поїздок до Єгипту в літній час, тому що саме в липні, серпні – тут найпекучіше сонце. Жара починає спадати у жовтні.

Валюта:

Грошова одиниця Єгипту – єгипетський фунт (LE), який дорівнює 100 піастрам. В даний час в обігу знаходяться купюри номіналом: у 25 і 50 піастрів, 1, 5, 10, 20, 50, 100 і 200 фунтів; монети в 25, 50 піастрів і 1 фунт. На купюрах, як правило, змальовані древні храми Єгипту або мечеті, написи зроблені на арабській і англійській мовах.

Часовий пояс:

Час в Єгипті збігається з київським окрім періоду переходу в країні на зимовий або літній час. Але через різницю в місяцях, коли переводиться годинник, в квітні і жовтні різниця в часі України і Єгипту складає 1 годину

Географічне положення:

Єгипет знаходиться на Африканському континенті. Найближчими сусідами республіки є:
– Лівія із західного боку;
– Судан – на півдні;
– Ізраїль і Палестина – на сході.
Від Саудівської Аравії і Йорданії Єгипет відокремлює лише Червоне море. Також, через всю територію Єгипту з півночі на південь тягнеться одна з найбільших річок в світі – Ніл.

Населення:

Загальна чисельність населення Єгипту — 80,5 млн. осіб. Що до етнічного складу, то в країні живуть, в основному, єгипетські араби  — їх 98 %, а також інші народності: нубійці, бербери, черкеси.

Мова:

Офіційна мова в країні – арабська. На ній розмовляє практично все населення. Проте, через розвиток туризму дуже багато місцевих жителів говорять англійською.

Політичний устрій:

За формою правління Єгипет є республікою. На чолі держави стоїть президент, він же  є й головнокомандуючим збройними силами.  Глава уряду — прем’єр-міністр.  Найвищий законодавчий орган — однопалатні Національні збори

Релігія:

Основна релігія Арабської Республіки Єгипет – іслам (суннітського толку).

Віза і кордон

Громадянам України, які перебувають в країні до 30 днів, віза оформляється в аеропорту прильоту.Візи на більш тривалий термін оформляються в посольстві Єгипту в Києві.

Згідно єгипетського законодавства особи, які перебувають на території Єгипту більше 30 днів, не мають права вилітати на чартерних рейсах з аеропортів Хургади і Шарм-ель-Шейха. Ті туристи, які прострочили єгипетську візу, можуть вилетіти тільки з Каїра на регулярному рейсі, попередньо оплативши штраф 17 USD.

Документи, необхідні для отримання візи (для дорослого) в посольстві:
– Закордонний паспорт, термін якого повинен закінчуватися не менше ніж через 1 місяць з моменту повернення;
– Туристичний ваучер
Документи, необхідні для отримання візи (для дитини):
– Закордонний паспорт (для дітей від 14 років);
– Діти до 14 років повинні мати свій закордонний паспорт, діти до 14 років повинні бути вписані в паспорт батьків. На вписаних в паспорт дітей старше 5 років повинна бути вклеєна фотографія.
Для дітей, дані про яких, вписанні в паспорт батьків, в’їзд безкоштовний. Діти, що мають власний закордонний паспорт, оплачують ту ж суму, що й дорослі.

УВАГА! В аеропорту Каїра віза по прильоту не ставиться! Туристам, що вилітають прямо до Каїра, віза відкривається в Посольстві Єгипту в Києві. Вартість – 30 USD.

Туристи, що вилітають в Хургаду, Шарм-ель-Шейх прямим рейсом, візу оплачують в аеропорту прильоту – 15 USD на кожну людину незалежно від віку.

Згідно єгипетському законодавству особи, які перебувають на території Єгипту більше 30 днів, не мають права вилітати на чартерних рейсах з аеропортів Хургади і Шарм-ель-Шейха. Ті туристи, які прострочили єгипетську візу, можуть вилетіти тільки з Каїра на регулярному рейсі, попередньо оплативши штраф 17 USD.

Митні правила

Що дозволено ввозити:
– алкоголь: 1 літр + 2 літри пива на особу старше 20 років,
– цигарки: 200 цигарок або 50 сигар для осіб, що досягли 15 років,
 
– відео- і фототехніка (підлягає декларуванню лише відеотехніка)
Що не дозволено вивозити:
– корали;
– антикваріат;
– тварин;

Єгипет
Догори