Франція

Це найбільша країна Європейського союзу: до складу держави входять також острів Корсика в Середземному морі і більше двадцяти заморських департаментів і залежних територій.

Франція може подобатися чи ні, але точно не залишить байдужим! Це країна крайнощів, бунтарства і бурхливого темпераменту! Але напевно саме ця гримуча суміш, сприяє появі
нових напрямків у моді, стилі, мистецтві, музиці, архітектурі і навіть у звичайній буденності життя!

Клімат: Клімат помірно морський, переходить на сході до помірно-континентального, а на південному узбережжі до субтропічного. Літо досить жарке і сухе – середня температура в липні досягає 23-25 градусів по Цельсію, у той час як для зимових місяців характерні дощі при температурі повітря 7-8 C. Основна частка опадів припадає на період з січня по квітень, а їх загальна кількість коливається в межах 600-1000 мм. На західних схилах гір цей показник може досягати позначки в 2000 мм і більше.
Валюта: Євро
Часовий пояс: GMT + 1 (Літній час GMT + 2)
Географічне положення: Загальна площа країни становить 547 тис. кв. км (643,4 тис. кв. км разом із заморськими територіями та департаментами). Франція розташована в Західній Європі. На півночі Франція межує з Бельгією і Люксембургом, на сході – з Німеччиною і Швейцарією, на південному сході – з Монако та Італією, на південному заході – з Іспанією та Андоррою. На заході і півночі територія країни омивається Атлантичним океаном (Біскайською затокою і протокою Ла-Манш), на півдні – Середземним морем (Ліонським затокою і Лігурійським морем).
Населення: 64,7 млн. чоловік. Етнічний склад: французи (94%), португальці, алжирці, мароканці, турки.
Мова: державна мова французська
Політичний устрій: Франція – суверенна унітарна демократична республіка з республіканською президентсько-парламентською формою правління. Глава держави – президент, що обирається на 5 років. Глава уряду – прем’єр-міністр. Рада міністрів призначається президентом за погодженням з прем’єр-міністром. Законодавчий орган в республіці Франція – двопалатний парламент (Сенат і Національні збори).
Релігія: Понад 76% віруючих складають католики, мусульмани – 5%, протестанти – 2%, іудеї – 1%.

Віза і кордон

Для відвідування Франції громадянам України необхідно отримати візу. При  тривалості поїздки до 90 днів, необхідно отримати короткострокову візу в Візовому центрі.

Отримати візу до Франції дуже просто:

  1. Підготуйтевашу анкету та необхідні документи. Як заповнювати анкету можете прочитати тутhttp://travel.tochka.net/6715-shengenskaya-vizaobrazets-zapolneniya-vizovoy-ankety
  2. Призначте дату та час запису на подачу документівЗабронювати дату співбесіди Ви можете на сайті або зателефонувавши до Колл-Центру за телефонами (+38) 0 44 594 96 20 чи (+38) 0 50 117 90 30. Та подайте заповнену візову заяву та необхідні документи до Візового центру.

Прийом документів та видача паспортів:
8.30 – 15.30 (з понеділка по п’ятницю, окрім днів офіційних вихідних)
Адреса Візового Центру:  Київ, вул. Фрунзе, буд. 60 (вул. Заводська, буд. 8),
(Найближча станція метро: «Тараса Шевченка»  або трамвай 19, 12; або автобус 219, 451, 587)

Термін розгляду заяв для:
Короткострокових віз  4 робочих дні (не враховуючи вихідні та святкові дні).
Туристичних агентств  – 15 робочих днів.

  1. Оплатіть суму: Працівник надасть Вам чек, який Вам необхідно сплатити у касу в гривнях. Оплата буде включати суму всіх платежів у Візовому центрі.

Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи:

– 1 анкета на короткострокову візу, заповнена французькою або англійською мовами, з датою та 2 підписами.

– 2 кольорові фото (за останній період) розміром як на паспорт (3.5 * 4.5 см)

– Підписаний паспорт, термін дії якого закінчується принаймні через три місяці після візи, на яку подається запит. Паспорт повинен мати принаймні 2 вільні сторінки (для візи та печаток прикордонних органів) та бути виданим не раніше ніж 10 років тому. Паспорти, термін дії яких продовжено, не будуть прийматися, за виключенням термінових випадків гуманітарного характеру при наявності цьому підтвердження. Всі дійсні закордонні паспорти в оригіналі та паспорти, термін дії яких закінчився, в оригіналі та копії, за умови що вони є у заявника.

– Національний паспорт та його копія.

– Поліс медичного страхування, з поіменним списком туристів.

– Довідка про особисті прибутки в Україні (баланс банківського рахунку, рух коштів на рахунку не менш ніж за останні півроку, наявність нерухомого майна, цінні папери і т.п.). Довідка з місця роботи для працівників: довідка із зазначенням посади та заробітної плати особи, назви та адреси підприємства, дозволу на виїзд, строками перебування та гарантією повернення в Україну (з перекладом на французьку або англійську мови: неофіційний переклад, завіряти переклад нотаріально не потрібно); для приватних підприємців: свідоцтво про реєстрацію та податкова декларація (з перекладом на французьку або англійську мови);

– Бронювання готелю.

– Бронювання квитків в обидві сторони (радимо не викупляти квитки до отримання візи); страховка на автомобіль, техпаспорт та посвідчення водія, з копією – у випадку поїздки на автомобілі.

– Свідоцтво про одруження, розлучення чи про смерть разом із копією.

Документи, що підтверджують мету подорожі:

Для туристів:

Запрошення від тур оператора або резервація готелю.

Для дітей, які їдуть без супроводу батьків (віком до 18 років)
Оригінал нотаріально завіреного дозволу від батьків, в якому чітко зазначені дати подорожі дитини.
Копія свідоцтва про народження дитини.
Ксерокопія паспортів батьків (внутрішнього та закордонного)
Довідка з місця роботи батьків.

Митні правила

Транзит валюти не має обмежень. Тільки якщо сума перевищує 7 тис. Євро або еквіваленту, то обов’язкове декларування.
Без накладення мита в країну можна імпортувати: до 2 л. напоїв міцністю менше 22 “градусів”, 200 шт. сигарет; до 50 гр. духів (туалетної води – до 250 гр.); 100 гр. чаю – (або 40 гр. екстрактів чаю); продукти харчування (ікра – 250 гр., риба – до 2 кг., продукти тваринного походження – до 1 кг.); 2 л. вина; до 1 л. міцних спиртних напоїв; 500 гр. кави (або 200 гр. екстрактів кави); речі для особистого користування.
Якщо ввозяться тварини, рослини та продукти рослинного походження, то вони повинні бути оглянуті чиновниками карантинної служби.
Тварини повинні мати в наявності документ підтверджує, що їм зроблені всі щеплення не раніше ніж за 5 днів до приїзду. На ввозяться продуктах повинні бути позначки з терміном придатності.

Франція
Догори