Грузія

Грузія, це неймовірно красива країна! Широкі рівнинні простори, гірські вершини, живописні пейзажі рік, водоспадів та лісів.
Країна з 3 тисячорічної історією, з цікавою культурою, побутом та глибокими традиціями заворожує з першого погляду.

Клімат: Клімат Грузії перехідний від субтропічного на заході до помірного на сході.
Середня температура січня -2 – 3 С, серпня 17 – 26 С.
Найбільша кількість опадів протягом року випадає в західній частині країни біля Чорного моря, де літо зазвичай тепле і вологе, а зима тепла та м’яка: 1000- 2800 мм, а найменша в східній -300- 600 мм.
Клімат східної частини Грузії знаходиться під впливом континентальних повітряних мас. На рівнинах літо жарке та сухе, а в горах погода швидко змінюється. Для цього регіону характерні раптові похолодання, зливи та снігопади, а також сильні вітри (фени), що дують з гір в долини.
Валюта: Лари (GEL)
Часовий пояс: UTC+4
Географічне положення: Держава в Південно-Західній Азії розташована на східному узбережежжі Чорного моря. Загальна площа Грузії – 69,7 тис. кв. км.
На півночі Грузія межує з Російською Федерацією, на півдні з Туреччиною, Азербайджаном та Вірменією, на сході з Азербайджаном, а західні кордони проходять по Чорному морю.Більшу частину території Грузії займають гори і передгір’я Кавказу – 87 %, низини та рівнини низини і (Картлійська низовина, Колхідська та Алазанська низини) – 13%. Крайній південь Грузії зайнятий Південно-Грузинським вулканічним нагір’ям.
Найвищими точками Грузії є гори Шхара (5068 м) та гора Казбегі (5033 м).
Населення: Населення 4,3 млн. чол.
Грузини мають декілька субетнічних груп: кахетинці, аджарці, картлійці, гурійці, месхі, свани, джавахі та інші.
Окрім того, на території Грузії проживають вірмени, азербайджанці, росіяни, абхазці, осетини, греки, українці, євреї, курди, татари та інші.
В Україні проживає близько 24 тис. грузинів.
Мова: Офіційна мова -Грузинська, а в Абхазькій автономії офіційною мовою також є абхазька.
Політичний устрій: Президентська республіка. Виконавчою влдою є Президент Грузії.Тісно співпрацює з ООН та ОБСЄ, активно розвиває стосунки з НАТО. З 1999 р. є повноправним членом Ради Європи і СОТ. Грузія була членом СНД, але 17 серпня 2009 року добровільно вийшла з нього.
Релігія: Грузія є стародавньою християнською державою.
Християнство та перша Грузинська Автокефальна церква виникли ще у IV стотлітті.Також є католицизм, іслам, іудаїзм.

Між Україною та Грузією існує безвізовий режим, однак слід пам’ятати, що для перебування на території Грузії громадянам України потрібен закордонний паспорт. Віза і кордон

Якщо Ви приїхали до Грузії з будь-якою метою більше ніж на 3 місяці, необхідно в консульському відділі Посольства України стати на тимчасовий консульський облік, а також протягом трьох діб після приїзду зареєструватися в місцевих органах самоуправління або в поліцейському відділенні з метою уникнення небажаних інцидентів та штрафу.

Митні правила

До в’їзду в Грузію потрібно заповнити митну декларацію, в якій вказати дозволені до ввозу товари та особисті речі: особисті коштовності, ювелірні вироби із дорогоцінних матеріалів – 1штука, килим машинної в’язки – 1 штука, один фотоапарат, одна відеокамера, один переносний музичний інструмент, один магнітофон, один телевізор, комп’ютер, покришки для легкових автомобілів – 4 штуки, дозволяється ввозити алкогольні напої (3 літри на одну особу), пиво – 10 літрів, тютюнові вироби (сигарети) – 200 штук, продукти харчування для власних потреб (не для продажу) сума понад 1000 доларів США готівкою (або еквівалент у іншій валюті).

Товари, що заборонені для ввозу: вогнепальна та холодна зброя, вибухові та вогненебезпечні речовини, засоби азартних ігор, наркотичні речовини, порно продукція.

Грузія
Догори