Мальдіви

Якщо дуже хочеться усамітнитись, загубитись в далеких краях від галасливої метушні великих міст, то варто зупинити свій вибір на Мальдівських островах. Цей дивний архіпелаг, що складається майже з 2 000 маленьких острівців, кожен з яких можна перетнути за декілька годин, загубився в самому серці Індійського океану. Його кристально чиста вода зберігає безліч скарбів, створених природою: рифи, корали та різні види морських жителів.

І для того, щоб оглянути всю цю красу в деталях, на Мальдівах серед туристів дуже поширене підводне плавання, центри якого є в кожному готелі. А з досвічченим та терплячимінструктором зовсім не страшно зануритися з аквалангом в блакитну океанську глибочинь.

Всі готелі тут також вельми незвичайні – це вистроєні в рядок бунгало, які, проте, оснащені всім необхідним. Та й сервіс на  Мальдівах прекрасний.

Клімат: Клімат на Мальдівах тропічний, ці острови просто створені для того, щоб люди насолоджувалися прекрасною погодою на березі океану. Температура на островах майже цілий рік коливається в межах +25 +30С. Приїжджати на Мальдіви варто з листопада по квітень, коли стоїть прекрасна погода. В інші ж місяці погода може вередувати.
Валюта: Грошова одиниця Мальдівської Республіки– мальдівська рупія, яка дорівнює 100 ларі. Курс рупії по відношенню до долара США станом на травень 2010 року: 1 USD = 12,8 MVR
Часовий пояс: Час на Мальдівах випереджає київський на 2 години влітку та на 3 години взимку. Проте, це зовсім не заважає туристом швидко відновлювати внутрішній годинник і насолоджуватись відпочинком!
Географічне положення: Мальдіви – найунікальніша за своїм географічним положенням держава. Адже республіка складається з сотні маленьких островів, розкиданих на невеликій відстані один від одного в Індійському океані.
Загальна кількість островів – близько 2 тис., й далеко не всі з них заселені.
Населення: Чисельність населення Мальдівів – близько 400 тис. чоловік. Основна частина – мальдівці. Одначе на островах також живуть індійці, пакистанці, араби, синегальці.Найбільш густонаселений острів та однойменне місто – Мале, тому що це столиця Мальдівської Республіки.
Мова: Державна мова Мальдів – Мальдівська мова (або мова дівехи). Але обслуговуючий персонал на всіх курортах говорить англійською
Політичний устрій: Мальдіви є республікою, в якій глава держави й уряду – президент. Законодавча влада в політичній структурі островів належить однопалатному парламенту (народному меджлісу),  виконавча влада зосереджена в кабінеті міністрів. Верховний суд – найвищий орган судової влади в державі.
Релігія: Мальдівці – мусульмани, що сповідують іслам сунітського штибу. Тому, варто бути дуже обережним при спілкуванні з місцевими жителями, щоб не порушити випадково законів шаріату. Також важливо пам’ятати, що, як і в будь-якій мусульманській країні, на Мальдівах ставлення до алкоголю доволі суворе: вживати міцні напої можна лише в спеціально відведених для цього місцях.

Віза і кордон

Якщо вже Мальдівські острови – це рай, то він був би неповним без спрощеного візового в’їзду. Для перебування на території архіпелагу до 30 днів віза не потрібна, її поставлять в паспорт туристові в аеропорту відразу, як ви здійсните посадку.

При виїзді з країни стягується збір – 10 доларів з особи.

Важливо: громадянам Ізраїлю в’їзд до країни заборонений.
Що заборонгено ввозити:
Алкоголь, свинину, порнографічну продукцію, спорядження для підводного полювання, вогнепальну зброю, наркотичні речовини.

Що заборонено вивозити:
чорні корали, чучела черепах та вироби з черепахового панцира, місцеву валюту.

Мальдіви
Догори