Нова Зеландія

Новая Зеландия загадкова та цікава країна з живописними краями та самобутньою культурою та побутом, що поєднала в собі европейські культурні принципи та глибокі традиції корінного населення маорі.
Природа Нової Зеландії різноманітна та багата: тут можна побачити гори покриті льодовиками та сонячні пляжі, гроти та печери, гейзери та термальні джерела, простори лісів, озера та ріки.
Видів тварин тут не дуже багато, але те що вони просто неймовірні та незвичайні нагадувати не варто. Деякі з островів є національними заповідниками для багатьох видів птахів.

Клімат: Клімат Нової Зеландії перехідний від субтропічного на півночі до прохолодного помірного на півдні країни. У гірських районах зима сувора й холодна. Південні Альпи поділяють острів на дві частини. У результаті чого країна має дві абсолютно різні кліматичні зони: західна частина, захищена від вітрів, і має високу вологість, східна ж навпаки суха.
Середня річна температура складає від 10 ° C на півдні, до 16 ° C на півночі. Самий холодний місяць – липень, а найтепліші місяці – січень і лютий.
Валюта: Новозеландський долар (NZD)
Часовий пояс: UTC +12
Географічне положення: Площа 268,6 тис. кв. км.
Нова Зеландія розташована в південно-західній частині Тихого океану і складається з двох островів Південний та Північний, розділених протокою Кука. Крім двох осоновних островів до складу Королівства Нова Зеландія входять: острови Баунті, острови Кемпбелл, архіпелаг Чатем, острів Стюарт, острови Антиподів, острів Окленд, острів Кермадек і близько 700 островів значно меншої площі більшість з яких нежилі.
Західне узбережжя островів омивається Тасмановим морем, інші береги країни – Тихим океаном.
Населення: 4,353 млн. чоловік.
З них 67,6% населення – новозеландці європейського походження, в основному нащадки вихідців з Великобританії, маорі, представники корінного народу, становлять близько 14,6%, азіатські народи – 9,2%, полінезійські народи – 6,5%.
Мова: Офіційні мови англійська і маорі.
Політичний устрій: Унітарна держава, заснована на принципах конституційної монархії і парламентської демократії.
Нова Зеландія спільно з Токелау, антарктичною територією Росса і вільно асоційованими державами Острови Кука і Ніуе складають Королівство Нової Зеландії.
Главою держави є монарх Нової Зеландії – англійська королева. Інтереси королеви на території країни представляє генерал-губернатор.
Парламент Нової Зеландії складається з генерал – губернатора і однопалатної Палати представників Нової Зеландії. Главою уряду Нової Зеландії є прем’єр-міністр.
Релігія: Близько 56% населення сповідують християнство.
Також найбільш поширеними є англіканство, католицизм латинського обряду, пресвитерианство, методизм, сикхізм, індуїзм та іслам.
Близько 35% населення країни – не відносять себе ні до однієї релігії.

 Віза і кордон

Громадянам України для в’їзду та тимчасового перебування на території  Нової Зеландії потрібна віза.

Процес подачі документів:  подати заяву на тимчасову візу можна в Посольстві Нової Зеландії в Росії  (Москва, вул. Поварська 44) з понеділка по п’ятницю з 9:30 до 11:30 (окрім святкових днів) особисто, через турагентство чи через довірене лице (довіреність має бути оформлена строго до вимог посольства Нової Зеландії) .

Консульський збір за розгляд заяви:  відрізняється залежно від типу візи (детальніше тут: www.immigration.govt.nz/moscow) та має бути оплачений  готівкою  в російських рублях. У разі відмови у видачі візи не повертається.

Термін оформлення візи: з моменту подачі повного пакету документів особисто заявником  складає  від 7 до 14 днів при подорожі з метою туризму та від 14 до 30 днів при подорожі з метою приватного чи ділового візиту. Тому бажано подавати заяву завчасно.

Основний список документів для Гостьової Візи

Дана віза видається особам, метою поїздки яких є туризм, приватний візит друзів чи родичів, ділова поїздка.

Усі документи які подаються разом з заявою, повинні супроводжуватись перекладом на англійську мову. Переклади повинні бути виконані на офіційних бланках бюро перекладів та завірені офіційним бюро перекладів або нотаріусом, а також містити ПІБ перекладача.

  1. Дійсний протягом не менше 3 місяців з моменту завершення поїздки закордонний паспорт, та за наявності копії попередніх віз та прикордонних відміток до країн Шенгенської зони або США, Австралії, Канади та Великобританії.
  2.  1 нещодавно зроблена фотокартка (3х4), що відповідає паспортним вимогам.
  3.  Заповнена англійською мовою та підписана заявником заява на візу для тимчасового перебування (Application for Visiting New Zealand) без помарок та виправлень.
  4. Додаткові форми, заповнені англійською мовою, залежно від мети подорожі.
  5.  Довідка від вашого працедавця з зазначенням вашої посади, терміну працевлаштування, зарплати (бажано не менше $700 на місяць) та дозволу на відпустку для подорожі до Нової Зеландії; Якщо ви одружені, надайте також подібну довідку від працедавця вашого чоловіка / вашої дружини.
  6.  Броня авіаквитків в обидва кінці.
  7.  Доказ наявності зв’язків з вашою країною постійного проживання. Це може включати (але не обмежуватися): свідоцтво про одруження, свідоцтва про народження дітей, документи про володіння приватним майном і т.д.
  8. Докладна інформація про фінансове забезпечення: виписки з банківських рахунків, дорожні чеки, документи про приватну власність чи спонсорський лист від громадянина Нової Зеландії форми INZ 1025.
  9. Медична страховка, дійсна протягом усього терміну перебування на території Нової Зеландії.
  10. Копія всіх заповнених сторінок внутрішнього паспорту.

Додатково подаються для:

Туризму:

–  Детальний план вашої подорожі, (бажано розписати по днях англійською мовою) включаючи усі резервації готелів та квитків;

Для дітей до 18 років:

–  Оригінал та копія Свідоцтва про народження;

– Довідка з навчального закладу

–  Дозвіл на виїзд дитини від батьків/опікунів із нотаріальним засвідченням підпису (оригінал і копія), або судове рішення про передачу прав на дитину одному з батьків, або свідоцтво про смерть одного з батьків, або довідка про те, що мати самостійно виховує дитину.

Митні правила:

Ввезення і вивіз іноземної і національної валюти необмежений (декларація обов’язкова, якщо сума перевищує 10 000 NZD). Громадяни старше 17 років можуть безмитно ввезти до 200 сигарет або 50 сигар або 250 г тютюну або суміш всіх трьох видів – не більше, ніж 250 г, до 4,5 л вина або пива, до 1,125 л міцних алкогольних напоїв або чистого спирту, а також товари особистого вжитку сумарною вартістю до 700 NZD.

Заборонено ввезення продуктів харчування (в тому числі більшості видів консервів), наркотиків, будь-яких рослин, предметів тваринного і рослинного походження (включаючи ґрунт і деревину), продуктів бджільництва, кормів для домашніх тварин, слонової кістки в будь-якій формі, виробів з панцира черепахи, кістки і бивнів морського звіра, рогів носорога і шкури тигра, а також виробів зі шкіри представників сімейства котячих.

Заборонено ввезення цілого ряду сечогінних, снодійних та заспокійливих засобів, серцевих препаратів, транквілізаторів, всіх видів вакцин, а також ліків, для виготовлення яких використовується мускус (якщо їх необхідність не підтверджується відповідними лікарськими приписами). Ввезення зброї заборонений, але якщо заздалегідь було отримано спеціальний дозвіл новозеландської поліції, можна ввозити вогнепальну та холодну зброю з обов’язковим митним декларуванням. Ввезення домашніх тварин з країн, де зареєстрований вірус сказу або недостатній контроль над цим захворюванням (Україна включена до цієї категорії) не допускається без дозволу Новозеландської карантинної та інспекційної служби.

Нова Зеландія
Догори