Польща

Багато тисячоліть, протягом всієї історії існування, Польща знала багато радості, та ще більше горя. Та, все ж таки, сьогодні це – невелика, але розвинута європейська країна, зі своїми законами та життєвими устроєм, із прекрасною старовинною архітектурою та давніми містами, що зберегли дух століть.

Польща дуже контрастна країна. Скільки разів вона ставала центром політичних та територіальних розбратів, розорювалась та відновлювалась, а вплив різних культур залишили у ній суттєвий слід. Все це опосередковано може помітити турист – у повсякденному житті поляків, у мистецтві та традиціях.

На території Польщі 8 пам`яток, які входять до Переліку світового культурної спадщини ЮНЕСКО:

– Старе місто у Варшаві, яке було відновлене після практично повного зруйнування під час второї світової війни;
– королівський Краков;
– величезне підземне місто Соляні копальні Велички, яке нараховує 7 поверхів;
– замок хрестоносців у Мальброці;
– Національний заповідник Біловезька пуща;
– найбільший концтабір часів війни із фашистською Німеччиною Аушвіц-Біркенау (Освеним-Бжезінка).

Клімат:

В цілому, клімат у Польщі помірний, однак на території країни виділяють 6 кліматичних зон. Зима тут не дуже холодна, у порівнянні з Україною, в січні середня температура повітря складає від -1С до -3, у горах може знижуватися до -6С. Проте і влітку особливого тепла може і не бути, тому що температура в липні, в середньому, від +16С до +19С.

Валюта:

Національною валютою Польщі є польський новий злотий, офіційна позначка – PLN. 1 злотий дорівнює 100 грошам. Але, хоча країна і входить до Євросоюзу, введення євро відкладається.

Часовий пояс:

Незважаючи на те, що Польща безпосередньо межує з Україною, все ж є невелика різниця в часі. Польський час відстає від київського на 1 годину.

Географічне положення:

Географічне розташування Польщі таке, що територія цієї держави використовується багатьма країнами як транзитна зона. Польща межує із Литвою, Україною, Росією, Словаччиною, Чехією, Німеччиною.Загальна площа Республіки – 313 тис. кв. км. – це 9 місце в Європі.Південною частиною Польщі тягнуться знамениті Карпатські гори.

 
На півночі країну омивають води Балтійського моря.

Населення:

Загальна кількість населення Польщі складає більше 38 млн. чоловік.Національний склад країни розподіляється наступним чином:– етнічні поляки (97,8%);
– німці (0,4%);
– білоруси (0,1%);
– українці (0,1%).

Також у Польщі мешкає незначна кількість євреїв та циган.

Мова:

Державною мовою в країні є польська.

Політичний устрій:

За формою правління Польща є Парламентською республікою. З 1989 року державу очолює президент.Найвищий законодавчий орган країни – двопалатне Національне зібрання (сейм та сенат).

Релігія:

Поляки – віруюча нація, домінуючою релігією в країні є християнство католицького толку, його сповідує до 95% населення країни.Також, у Польщі присутні й інші конфесії: іудейська, православна, лютеранська.

Віза і кордон

Для громадян України необхідно отримати візу для відвідин Польщі.

Щоб отримати візу, необхідно подати у консульство візову анкету в терміні не коротшим ніж за тиждень до запланованого виїзду.

Отож

 1. Знайомитесь з переліком документів, які треба подати для отримання шенгенської  візи  

2. Вибираєте зручний термін подачі візових анкет до Консульського відділу за адресою:

01030 Київ, вул. Богдана Хмельницького, 60

Тел. (38044) 284 00 40,

Факс (38044) 234 99 89

E-mail: kijow.amb.wk@msz.gov.pl

http://www.kijowkg.polemb.net 

Робочі години з понеділка по п’ятницю: прийом документів з 8.30 до 15.00, видача паспoртів з 12.00 до 15.00. зауважте, останнього робочого дня кожного місяця прийом клієнтів візового відділу  до 12. 00.

3. На  www.e-konsulat.gov.pl  заповнити візову анкету (максимальний час заповнення анкети становить 30 хвилин, після закінчення цього часу слідує ануляція анкети, тому підготуйте всі дані заздалегідь).

4.  Роздрукувану візову анкету разом з рештою документів треба подати  в вибраний вами термін.

Консульський збір за прийняття та розгляд візових  документів становить (для гр. України 35 Євро).

Рішення про видачу візи приймається протягом 4 робочих днів від моменту здійснення оплати.

Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи:

  • Візовий формуляр з приклеєною фотографією, заповнений латинськими літерами (польською, англійською, українською мовами – транслітерація). Анкети, що не були зареєстровані через систему http://www.e-konsulat.gov.pl/ не будуть прийматися до розгляду. За неповнолітнього підписану анкету складає один з батьків або опікун. Це означає, що за неповнолітнього, котрий вписаний до паспорту одного з батьків або опікуна, подається окрема візова анкета і він отримує окрему візу до паспорту одного з батьків або опікуна.
  • Одне кольорове фото 3,5 x 4,5 cм, видруковане на папері високої якості на білому фоні та не старше 6 місяці.
  • Закордонний паспорт та копія першої сторінки закордонного паспорту. Паспорт повинен містити підпис та бути дійсним щонайменше 3 місяці від дати закінчення дії візи. Термін дії закордонного паспорту не повинен перевищувати 10 років. Продовжені паспорти не прийматимуться. Закордонний паспорт повинен містити щонайменше 2 чисті сторінки (призначені для візи). Паспорти приймаються без додаткових обкладинок напр. шкіряних, пластикових. Слід додати копії сторінок паспорту з попередніми Шенгеньскими візами.
  • У випадку наявності інших закордонних паспортів слід додати їх до візової анкети (оригінал і ксерокопія).
  • Внутрішній паспорт (оригінал і ксерокопія).
  • Страховий полiс із покриттям мінімум € 30000, що діє у всіх країнах Європейського Союзу (оригінал і ксерокопія). Страховий полюс слід заповнити машинописом. У випадку одноразової візи – страховий полюс повинен бути дійсним протягом терміну дії візи та впродовж усього терміну перебування. У випадку багаторазової візи – страховий полюс може бути дійсним впродовж першого періоду перебування. Рекомендуємо, щоб під час подання візової анкети з метою отримання одноразової або двохразової візи термін дії страхового полюсу містив додаткові 15 днів.

Документи, що підтверджують мету подорожі:

для туристів:

  • Виїзди, організовані туристичними фірмами: Ваучер чи лист від польської туристичної фірми, що підтверджують резервацію готелю та повинні містити наступну інформацію: термін резервації, прізвища та імена осіб, якими була зроблена резервація, адреса і телефон готелю, інформація про ціну здійсненої оплати. Резервація готелю повинна бути частково або повністю оплаченою (оригінал чи факс), план туристичної подорожі.
  • Для індивідуальних туристів: Резервація готелю повинна бути частково або повністю оплаченою (оригінал чи факс) та повинна містити наступну інформацію: термін резервації, прізвища та імена осіб, якими була зроблена резервація, адреса і телефон готелю, інформація про ціну здійсненої оплати, план туристичної подорожі.


Що дозволяється ввозити:

– іноземну валюту без обмежень (але сума, вища за 2,500 доларів США, підлягає декларуванню);
– м`ясо, рибу, пташине м`ясо, м`ясні та рибні консерви – до 2 кг;
– тваринні та рослинні жири – до 1 кг;
– молочні продукті – до 1 кг;
– шоколад та шоколадні вироби – до 1 кг;
– натуральну каву – до 200 гр;
– міцні алкогольні напої або спирт – до 1 л;
– вино – до 1 л;
– пиво – до 1 л;
– сигарети (до 250 шт), сигари (до 50 шт), тютюн (до 250 гр);
– товари особистого вжитку – не більше 1 предмета кожного найменування на людину;
– сувеніри на суму, яка не перевищує 100 доларів США;
– вироби із золота, платини, дорогоцінних каменів та природних перлин, вага яких не перевищує 50 гр;
– зброя (мисливська, газова, вогнепальна, пневматична) за умови обов`язкового оформлення дозволу відповідної консульської установи Польщі.

Що заборонено ввозити:

– місцеву валюту;
– вибухові та радіоактивні речовини;
– наркотики та отрути;
– деякі медичні препарати;
– бензин (дозволяється ввозити тільки в межах объeму бензобаку автомобіля).

Що заборонено вивозити:

– іноземну валюту вище суми, зазначеної при ввезенні.

Польща
Догори