Словаччина

Красива слов’янська країна, відома величезною кількістю історичних та культурних пам’яток. У містах Словаччини багато старовинних маєтків, а високі й мовчазні гори – ніби стражники, що оберігають культурну спадщину. Чисті та прозорі гірські озера і річки, печери та долини – всім цим можна насолодитися у Словаччині.

Але не лише дивною природою та унікальними культурно-історичними пам’ятками славиться ця давня країна. У всьому світі відомі лікувальні джерела мінеральних вод. Напевно, немає хвороб, які б вони не змогли вилікувати. На знамениті курорти з’їжджаються люди з різних країн, щоб повернутися додому оновленими.

Також, в цій затишній та багатообразній країні, розташованій в самому центрі Європи, є прекрасні гірські масиви з гірськолижними курортами. Тому відпочивати в Словаччині можна цілий рік, у зимовий час тут також можна знайти заняття до душі.

Клімат: Оскільки Словаччина знаходиться в Європі, клімат тут практично такий самий, як в інших країнах цієї частини світу, а саме, помірний континентальний, з найхолоднішою погодою – взимку, та найтеплішою – влітку.Середня температура січня -2С, а влітку тут не так вже і жарко – в середньому +21С. Отже, відпочивати в Словаччині – одне задоволення.
Валюта: Офіційна валюта Словаччини з 2009 року – євро.
Часовий пояс: Суттєвих часових розбіжностей у Словаччини та України немає, час в країні відстає від київського всього на 1 годину.
Географічне положення: Словаччина розташована у східній частині Європи, загальна її площа складає близько 50 000 кв.км.На півночі найближчим сусідом Словаччини є Польща, на сході – Україна, з південного боку країна межує з Угорщиною, із західного – з Чехією та Австрією.Однією з характерних особливостей Словаччини є її гориста місцевість. У північній частині країни знаходяться Карпатські гори. Найвищою їхньою частиною на території Республіки є гірська система Високі Татри – відоме та дуже популярне місце серед любителів гірських лиж.А вздовж річки Дунай розташувалися низини.
Населення: Загальна кількість населення Словаччини – 5,38 млн. чоловік.Етнічний склад доволі різноманітний: словаки складають – 86%, угорці – 10%.Також у країні живуть чехи, росіяни, німці та поляки.
Мова: Державної мовою країни є словацька. Але в південній частині Словаччини також вживається угорська мова нарівні зі словацькою.
Політичний устрій: Словаччина – це парламентська республіка, на чолі якої стоїть президент.
Виконавчу владу в країні представляє прем’єр-міністр – глава уряду.Законодавчим органом в країні  є Народна Рада Словацької Республіки.Найвищий судовий орган в Республіці представлений Конституційним судом.
Релігія: Релігія для жителів Словаччини має дуже велике значення. Згідно з конституцією Республіки кожна людина має право на свободу віросповідання.Основна частина словаків (майже 70%) сповідують християнство (католицизм та протестантизм), близько 11% – лютерани та представники реформатської церкви. Греко-католиків в країні 4 %, православних християн – 1%

Віза і кордон

Оскільки Словаччина є членом Євросоюзу та входить до Шенгенської зони, для перебування в цій країні необхідна віза.

Як отримати візу в Словакію? Дуже просто:

  1. Підготувативашу анкету та необхідні документи. Як заповнювати анкету можете прочитати тутhttp://travel.tochka.net/6715-shengenskaya-vizaobrazets-zapolneniya-vizovoy-ankety
  2. Подати документи у порядку живої черги з 9 до 12 кожен робочий день. Для подачі документів на оформлення Шенгенської візи – ЗАПИС НА СПІВБЕСІДУ НЕ ПРОВОДИТЬСЯ!

Документи подаються до Консульського відділу посольства Словацької республіки України за адресою:

01901 м.Київ вул. Чапаєва, 4
Телефон: (044) 234 06 06  Факс:  (044) 234 06 23
E-mail: cons.kiev@mzv.sk  consulate@slovakia.kiev.ua

Сайт: http://slovakia.kiev.ua/site/ua/konsulstvo/

  1. Оплатіть суму Консульського збору : 35 Євро, у касі Консульського відділу при поданні візової заяви.  Зауважте консульський збір сплачується в валюті ЄВРО
  2. Стандартний термін розгляду: 10 робочих днів за умови подання повного пакету документів.

Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи:

–   особиста присутність заявника;
–   дійсний проїзний документ (закордонний паспорт) + копія першої сторінки а також оригінали та копії всіх інших дійсних закордонних паспортів;
–   заповнена латинськими літерами та власноруч підписана анкета-заява;
–   2 нещодавно зроблені фотокартки розміром 3,5×4,5 см;
–   оригінал національного загальногромадянського паспорта заявника + копії сторінок з відмітками;
–   оригінал документу, що підтверджує мету перебування
–   документ про забезпечення житлом, якщо це не вказано у запрошенні;
–   документ про фінансове забезпечення заявника: Підтвердження роботодавця про стабільність доходу заявника за період останніх 6-12 місяців (довідка про доходи); або Виписка із банківського рахунку, яка підтверджує стабільність доходу заявника за період останніх 6-12 місяців (зарплата, пенсія, залишок на рахунку); або Довідка з пенсійного фонду (про нарахування пенсії)- для пенсіонерів; або Копія дорожніх чеків та підтвердження про їх купівлю (мати з собою оригінал).

–   документ про транспортне забезпечення: Квиток або бронювання квитка на зворотній проїзд  (на літак, потяг, автобус) – квитки з відкритою датою не акцептуються; У разі здійснення планованої поїздки на автомобілі – копії посвідчень водія та технічного паспорту на автомобіль.
–   оригінал + копія страхового полісу (з 5.04.2010 р. згідно нового візового кодексу, для оформлення візи із можливістю одного або двох в’їздів заявникам необхідно мати медичне страхування, що покриває весь термін перебування у Шенгенському просторі + 15 днів з дня запланованого виїзду з Шенгенського простору (при цьому кількість застрахованих днів може відповідати запланованій). Приклад: Ви запланували подорож на 10 днів від 01.05.2012 до 10.05.2012, дія страхового полісу має бути від 01.05.2012 до 25.05.2012, застрахованих днів – 10. ) Акредитовані страхові агентства

Документи, що підтверджують мету подорожі:

для туристів:

Організований туризм: ваучер, виданий українською туристичною компанією, що є партнером словацької туристичної компанії та акредитована у Консульському відділі Посольства Словацької Республіки в Києві;
–   факсова копія ваучеру, виданого туристичною компанією Словацької Республіки із зазначенням обсягу проплачених послуг.

Оформлення віз неповнолітнім дітям:

Увага! Дитина може бути записана у паспорт батьків до 16 років. Після 16 років потрібно обов’язково оформити дитині паспорт – проїзний документ дитини. Приймаються паспорти (як дорослі, так і дитячі) щонайменш з 2 вільними сторінками.

Залежно від мети подорожі необхідно подати потрібні документи і водночас дотримуватися таких положень:
–   діти, які подорожують без батьків у супроводженні третьої особи мають подавати згоду батьків на
виїзд дитини та фінансування її перебування закордоном із нотаріальним засвідченням підписів+ копія;
–   оригінал свідоцтва про народження дитини + копія;
–   копії українських паспортів батьків;
–   візову заяву неповнолітньої дитини має підписувати один із батьків.

Що дозволено ввозити:

– валюту без обмежень (декларуванню підлягає сума більша, ніж 10 000 євро);
– до 200 сигарет (або 100 сигарил, 50 сигар, 250 гр табаку) – тільки особам від 17 років;
– до 1 літра міцних спиртних напоїв (вміст алкоголю вище ніж 22%) або до 2 літрів кріплених вин, лікерів (вміст алкоголю нижче ніж 22%), до 16 літрів пива;
– товари особистого вжитку (з розрахунку 430 євро на людину);
– домашніх тварин при обов`язковій наявності довідки про прививки, а також медичної довідки, виданої не раніше, ніж за 10 днів до виїзду.

Що заборонено ввозити:

– продукти, які містять м`ясо, молоко (крім дитячого харчування та спеціальних препаратів, життєво необхідних людям з певними захворюваннями). Але в даному випадку продукти ретельно упаковуються, їх загальна вага не повинна перевищувати 2 кг);
– шоколадні цукерки.

Словаччина
Догори