Шрі-Ланка

Дивний та екзотичний світ тропіків, прекрасних пляжів, бурхливих водоспадів та дуже смачного в світі чаю відкриється кожному, хто вирішив відвідати маленький острів в Індійському океані – Шрі-Ланку.

На узбережжя острова приїжджають сотні тисяч туристів практично цілий рік, тому що лише тут можна побачити залишки давніх міст та будівель, лише тут можна поринути у кристально чисту воду та побачити багатий підводний світ у всій своїй красі. І саме на цьому острові до цих пір існують старовинні методи лікування багатьох хвороб. За допомогою аюрведи, ароматерапії прекрасно знімається стрес, очищується організм – безліч рецептів, перевірених досвідом і часом.

Любителі активного відпочинку тут знайдуть для себе заняття до душі: рафтінг, лазання по скелях, трекінг у горах, прогулянки джунглями, екотури, дайвінг, рибальство, парасейлінг, серфінг, віндсерфінг  – і це далеко не повний перелік того, чим можна зайнятися на цьому казковому острові.

Клімат: Клімат на острові субекваторіальний та екваторіальний мусонний. Середньорічна темература біля +29 З, в той же час у гірській частині – від +16 З до +24 С. Влажность повітря 75%. Сезон дощів продовжується із травня по вересень та з жовтня по квітень.
Сонце на Щрі-Ланці дуже підступне, згоріти можна навіть в похмуру, на перший погляд, погоду. Тому, вирушаючи в подорож до цієї країни, варто поклопотатися про відповідний одяг
Валюта: Офіційною грошовою одиницею Шрі-Ланки є рупія. Курс по відношенню до долара за станом на травень 2010 року: 1 LKR = 0.009 USD
Часовий пояс: Час у Шрі-Ланці випереджає київський на 3,5 години
Географічне положення: Маленький острів, розташований на  сході південної частини Індостану, і практично в самому серці  Індійського океану та Бенгальської затоки. Невелика мілина в Полкській протоці (відомій також як Адамов міст), колись давно повністю сполучала Шрі-Ланку із материком, але, за даними літописів, була зруйнована землетрусом близько 1481 року
Населення: Основна частина населення Шрі-Ланки – це сингали. Їх в країні близько 75%. Інша народність, таміли, складає 18%.
Також на острові живуть ланкійські маври (нащадки арабів) – їх 7%, а також нащадки прадавнього населення острова – ведди. Їх налічується всього біля 1 тис. чоловік.
Мова: Державною мовою у Шрі-Ланці є мова сингалі. Проте, тамільська та англійська мови прирівнені до державних.
Політичний устрій: Шрі-Ланка – це Демократична Соціалістична Республіка. Головою держави та уряду є президент, що обирається на 6 років. Його найближчий помічник – віце-президент.
Релігія: Шрі-Ланка – буддистська країна, тому що велика кількість населення, більше 70%, сповідують буддизм. Індуїсти, як правило, таміли, їхня кількість – 20%. Також у країні 7% населення – мусульмани, 8% – християни

Віза і кордон

Для громадян України, на строк до 30 днів, візовий в’їзд до Шрі-Ланки спрощений. Віза ставиться в паспорт в аеропорті після прибуття. Для цього  потрібний закордонний паспорт (термін дії якого має бути не менше двох місяців з моменту закінчення поїздки), заповнена міграційна картка англійською мовою та зворотний авіаквиток.                                        Що дозволено ввозити:
– безмитне ввезення 2 пляшок (0,75 л) вина та 1,5 л міцних спиртних напоїв,
– 250 мл туалетної води та 60 г парфумів;
– сигарети, тютюн, сигари. Розмір мита на них визначається розміром виробу. Наприклад, за ввезення сигарет довжиною від 72 до 84 міліметрів стягується 6,7 LKR за штуку, довше за 84 міліметри — 7 LKR;
– національна валюта не більше 250 LKR

Що заборонено ввозити:
– індійську та пакистанську валюти.

Для того, щоб вивезти з країни вироби із слонячої квстки, колекції марок та монет, необроблені коштовні і напівкоштовні камені, необхідно мати спеціальний дозвіл.

Також, дозволений вивіз не більше 2 кг чаю.

Шрі-Ланка
Догори