Тайланд

Таїланд – вабить до себе мандрівників зі всього світу. І це не просто так. Він як ніхто інший чудово поєднує в собі справжню екзотику і неземну красу природи, спокійний відпочинок – острів Самуї подарує туристам піщані пляжі і спокійне море, солом’яні споруди і тишу. Тут здається, що час просто зупинився. Також є гольф, теніс, всілякі піші походи, та, звичайно ж,  водні види спорту. Всесвітньо відомий дайв центр –  острів Пхукет. Тут величезна кількість дайв-клубів, в яких можна взяти спорядження на прокат або скористатися послугами інструктора.

По красі та достатку підводного світу, південно-китайське море та Індійський океан не мають аналогів у світі. У Тайланді можна спробувати знаменитий незабутній тайський масаж, а унікальні плавучі базари, катання на слонах, екзотична тайська кухня, деякі блюда якої Ви не покуштуєте більше ніде, зроблять подорож неповторною. Також в країні безліч музеїв і пам’ятників архітектури, багато таємничих буддистьских храмів.

В Тайланді доволі високий рівень сервісу.

Відвідавши цю унікальну країну один раз, неодмінно захочеться повернутися сюди знов!

Клімат: Завдяки чудовому клімату в Тайланде можна відпочивати цілий рік. Виділяють два основні типи клімату – тропічний на півночі, та тропічний мусонний в південних та південно-східних районах. У центральній частині розрізняють три сезони – гарячий (із березня по травень), дощовий (із червня по жовтень) та прохолодний (з листопада по лютий).  Найбільш комфортний час відвідин країни – з грудня по червень, коли стоїть суха погода з температурою повітря від +20 до + 24.
Валюта: Грошова одиниця – бат (THB) = 100 сатангам. При обміні валют у Тайланді варто пам’ятати про такі особливості: – в банках та обмінних пунктах курс завжди вигідніший, ніж в готелях та супермаркетах, – курс обміну залежить від номіналу купюри, чим менше сума, тим менше курс бата, тому вигідно здавати долари у розмірі від 100 доларів, – легко обміняти долари або євро на бати, але складніше обмінят
Часовий пояс: Випереджає київський час на 5 годин взимку, та на 4 години влітку. Переходу на літній час у Тайланді немає.
Географічне положення: Таїланд розташований в Південно-східній Азії, на півостровах Індокитай та Малакка, на заході омивається Андаманським морем, на сході – Сіамською затокою Південно-китайського моря. Головною географічною перевагою Таїланду є його протяжність з півночі на південь, завдяки чому тут найрізноманітніший клімат, що, у свою чергу, сприяє збору врожаю основних культур кілька разів на рік.
Населення: Населення Тайланду – 62 мільйони чоловік. Головну частину цієї багатонаціональної країни складають етнічні тайці (80 %) і лаосці, далі іде велика громада етнічних китайців (10 %). Також тут проживають малайци, в’єтнамці, кхмери, карени.
Мова: Державна мова Таїланду – тайська. У містах серед освіченої частини населення, а також у торгівлі вас зрозуміють на англійській, китайській та японській мовах.
Політичний устрій: Форма правління в Тайланді — Конституційна монархія, на чолі держави стоїть Король. Хоч він і втратив абсолютну владу, але все ще залишається захисником буддизму, символом єдності, Верховним Головнокомандуючим і, звичайно ж, користується повною повагою нації.
Парламент Тайланду — двопалатна Національна Асамблея. Вона складається із Сенату на 150 місць та Палати Представників на 480 місць. Лідер партії, що має більшість в Палаті Представників, стає прем’єр-міністром. Членів обох палат обирає народ, за винятком 50 % Верхньої палати (Сенату), вони призначаються монархом.  Нижня палата (Палата представників) обирається на 4 роки, Сенат — на 6 років.
Тайланд – активний член Асоціації націй ПВА.
Релігія: Практично все населення  Таїланду сповідує буддизм. За традицією, кожен чоловік-буддист, старший 20 років, хоч би раз у житті приймає посвячення в духовний сан на період від 5 днів до 3 місяців. Це духовне таїнство відбувається зазвичай в період дощів, коли всі ченці моляться в своїх монастирях.  Тайці підтримують ідею про свободу совісті і віросповідання, що сприяє вільно сповідати свою віру мусульманам, індусам і сикхам.

 Віза і кордон

Якщо термін перебування у Тайланді менше 15 днів, віза відкривається по прильоту в аеропорті Тайланду.

Список необхідних документів для здобуття візи менше 15 днів:
– Паспорт (дійсний не менше 6 місяці в планованої дати в’їзду до країни);
– 1 фотографію (3х4) (зроблену не раніше чим 6 місяців до оформлення візи);
– Копію квитка ( міграційні служби перевіряють дату зворотного вильоту) (ксерокопію квитка можна зробити на місці в а/п, безкоштовно, або ж заздалегідь, в Україні);
– Міграційну картку (видається, вже заповнена, разом з основним пакетом документів);
– Візову анкету – анкета заповнюється туристами самостійно, від руки. Анкета видається міграційними службами аеропорті Бангкоку, а також анкету можна заповнити завчасно до вильоту;

Також міграційна служба аеропорту Бангкок може попросити туристів, що прилітають, пред’являти готівку або банківські картки, як доказ платоспроможності (необхідна сумма- 500 дол. на чол.).

Вартість візи 1000 бат (близько 30 дол. США).  Якщо термін перебування у Тайланді понад 15 днів, необхідно відкрити візу у Консульстві Тайланду в Україні.

Тайланд
Догори