Туніс

Туніс – країна з багатющою історією, вишуканою національною кухнею, чистим лагідним морем, м’яким середземноморським кліматом, безліччю курортів європейського рівня, сучасними, потопаючими в зелені готелями, привітністю та гостинністю тунісців.

У Тунісі виробляють прекрасні вина, а килими настільки якысны, що вони знамениті на всьому Сході. Країна також відома, як виробник всіляких дуже смачних спецій на будь-який смак, аналогів яких просто не знайти.

Туніс – країна для любителів хорошого відпочинку і, що вражає, з прийнятними цінами.

Клімат: Клімат у Тунісі субтропічний середземноморський, на півдні – тропічний пустинний. Тому літо в країні переважно гаряче й сухе, а зима відносно прохолодна та волога.  Середня температура влітку від +22°C до +32°C градусів, взимку ж стовпчик термометру піднімається від +5°C до +12°C градусів.Буває, що до Тунісу приходять гарячі південні вітри (сироко) із спекотливої Сахари, тоді в районах, де звичайна середня максимальна температура +30°C, +40°C, різко злітає аж до +53°C, а інколи й вище.Туристичний сезон в Тунісі починається наприкінці квітня і закінчується на початку листопада. Але в пік літа (липень-серпень) в Тунісі досить гаряче (+35°C і вище). Для туристів більш  комфортний сезон починається з вересня і триває до середини жовтня, також приємно відпочивати в кінці квітня, коли повітря в курортній зоні вже прогрілося до +23°C, +25°C.
Валюта: Грошова одиниця Тунісу – туніський динар (DТ), рівний 1000 міллімов. Курс досить стабільний. Обміняти гроші в Тунісі можна в адміністрації майже в кожному готелі або, ще краще, в будь-якому відділенні банку.
Часовий пояс: Час відстає від київського на 1 годину влітку та на 2 години взимку, оскільки Туніс не пеерводить годинник із зимового на літній час.
Географічне положення: Туніс (Туніська  Республика – Аль-Джумхурія ат-Тунісия) займає північну частину Африки. Межує з Алжиром та Лівією. Омивається водами Середземного моря.Туніс умовно можна поділити на три великі райони: О-Телл, що збігається із північною частиною, Центральний Туніс, що складається зі степів розташованих на рівнинах та плоськогір`ях, і що закінчується на узбережжі Сахелю, та Південний Туніс – район великих пустельних просторів та розкішних пальмових гаїв, розташованих поряд із джерелами води, обмежений на півночі солоними озерами.
Населення: Населення Тунісу приблизно 10,5 193 млн. чоловік. Практично все населення країни (97%) складають араби.Незначна частина (1 %) берберів, представлених плем’ям нефуса, що говорять на одному з діалектів берберської мови, часто званого Шелха. Бербери, в основному, проживають на острові Джерба та в районах Матмата, Татауїн, Гафса.Приблизно 1,5% складають черкеси, нащадки єгипетських мамлюків. І частина переселенців з Кавказу після Кавказької війни.
Мова: Державна мова Тунісу – арабська. Але тут легко можуть зрозуміти французькою або англійською. Що стосується французької мови, то інколи склаадється враження, що нею розмовляють абсолютно всі місцеві жителі. У деяких курортних зонах можна зустріти тунісців, що говорять російською, але, в основному, це велике виключення.
Політичний устрій: Форма правління в Тунісі – президентська республіка.Голова держави – Президент, який обирається прямим голосуванням строком на 5 років.Найвищий законодавчий орган – Палата депутатів.
Релігія: Практично все (95%) населення Тунісу сповідує іслам. Майже всі мусульмани країни належать до конфесії суннітів. Інші жителі сповідують християнство, іудаїзм та інші релігії.

Віза і кордон

Віза для громадян України, що в’їжджають до Тунісу з метою туризму не потрібна. В’їзний штамп ставлять по прильоту в аеропорті, там же на місці заповнюють іміграційну картку.

Підставою для в’їзду до країни є туристичний ваучер.

Виїзд неповнолітніх громадян України здійснюється по одному з таких документів:
– паспорт громадянина України для виїзду за кордон,
– проїзний документ дитини,
– паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків, в який вписана дитина, що їде у його супроводі за кордон,
– свідоцтво про народження (для дітей до 16 років).

Для дітей, що від`їжджають на відпочинок без супроводу батьків, необхідне нотаріально завірене доручення на ім’я особи, яка супроводжує дитину.

До Тунісу безмитно можна ввозити 400 сигарет, або 100 сигар, або 500 гр. тютюну, 2 л. алкогольних напоїв, міцністю менше 25%, 1 л понад 25%.

Ввезення та вивіз іноземної валюти не обмежено, національної – заборонено.

Так само заборонені до ввезення та вивозу предмети старовини та мистецтва, наркотики, деякі медикаменти, вибухонебезпечні речовини і зброя, тварини, фото- та відеопродукція порнографічного змісту.

При купівлі сувенірів у вигляді предметів старовини (монети, масляні світильники), варто бути уважними, оскільки при виїзді з країни можна зіткнутися із певними проблемами.

Туніс
Догори