Туреччина

Туреччина – дуже гостинна країна. Для цього твердження, напевно, досить того факту, що приїхати сюди можна без візи, і легко отримати її в аеропорті. Але не лише цим, звичайно ж, обмежується традиційна східна гостинність. Коли, прогулюючись по вулицях Стамбулу, Анталії, Анкари або будь-якого іншого міста, раптом окликає чийсь веселий голос, і абсолютно незнайома людина запрошує зайти на чашку чаю, раптом розумієш, що таке може бути тільки в Туреччині.

Неймовірна і барвиста Туреччина чекає на вас! Купити тур до Туреччини і насолодитися незабутнім відпочинком в Аланії можна всього лише від 5000 грн на двох, в барвистому Кемері від 6000 грн на двох, в Белеку від 6000 грн на двох і в чудовому Анталії від 8000 грн на двох.
Для того, щоб ваш відпочинок був приємним і безтурботним ознайомтесь з корисною інформацієюдля мандрівника!

Клімат: Клімат різних регіонів Туреччини може істотно відрізнятися. На узбережжі Мармурового, Середземного Морів клімат середземноморський, тут буває гаряче сухе літо і досить дощова зима. Температура влітку може досягати +32-35 З, взимку +9 З, в Анталії до +15С. На узбережжі Чорного моря і біля підніжжя Понтійських гір – клімат ближче до субтропічного, вологого. Літня температура тут до 24 З, взимку до +7С
Валюта: Валюта країни – турецька ліра. 2005 року в Туреччині в обіг введена нова турецька ліра (YTL). Її номінальна вартість в 1 мільйон разів менше старої турецької ліри (TL) За станом на травень 2010 року курс нової турецької ліри по відношенню до долара – 0.6766 YTL за 1 долар США
Часовий пояс: Часовий пояс на всій території Туреччини збігається з київським
Географічне положення: Географічне положення Туреччини цікаве тим, що країна розташована і в Європі (3% територій), і в Азії (97% територій). Загальна площа – 770,8 тис. кв.км.  На півночі Туреччина омивається Чорним морем, на північному заході – Мармуровим морем, на заході – Егейським, і на півдні – Середземним.
Населення: Населення Туреччини складає близько 69 млн. чоловік. Більшість населення – турки – їх в країні близько 80% і курди – 18%. З інших національностей в Туреччині проживають вірмени, греки, євреї.
Мова: Державна мова країни – турецька. Проте в країні широко поширена також англійська. Для російськомовних туристів велика перевага відпочинку в Туреччині в тому, що за багато років розвитку туризму, місцеві жителі досить непогано навчилися розмовляти російською.
Політичний устрій: Туреччина – президентська республіка. Законодавча влада в країні зосереджена в однопалатному парламенті, який носить назву Велике Національне Зібрання Туреччини.
Релігія: Основна релігія Туреччини – іслам сунітського толку. І хоч з 1922 року релігія офіційно відокремлена від держави, іслам продовжує впливати на багато сфер життя країни.

Віза і кордон

Для громадян України в’їзд до країни безвізовий. Віза ставиться у паспорт в аеропорті Туреччини. На момент перетину кордону паспорт громадянина України має бути дійсним протягом не менш, ніж 6 місяців. Вартість – 30 дол. США або 20 Євро.

Віза, відкрита по прибутті дає право на багаторазовий в’їзд на територію Туреччини протягом 2-х місяців.
Діти з 14 років повинні мати свій закордонний паспорт.
Діти до 14 років можуть мати свій паспорт або повинні бути вписані в паспорт батьків. На вписаних в паспорт дітей старше 5 років повинна бути вклеєна фотографія.

Туреччина
Догори