ОАЕ

Об’єднані Арабські Емірати – країна надзвичайно барвиста. Й тут можна побачити не лише жовтий колір – окрім величезних пустель і яскравого сонця в цій арабській країні присутні всі барви веселки. Білосніжні гандури на чоловіках, чорні шикарні абайї на жінках, що сидять за кермом яскраво-червоного Ferrari, сині води Персьської Затоки, соковита зелень рослин.

За рівнем розвитку ОАЕ давно випередили значну кількість країн світу. Чого варті тільки Пальмові острови або лижний курорт Ski Dubai при температурі до +50 С! А вершини інженерної думки, відомі башти – готель Бурдж аль Араб або Бурдж Халіф приводять у захоплення весь світ.

Клімат: У Еміратах дуже добре себе почувають ті, хто не боїться спеки. Адже клімат в країні дуже жаркий і сухий  – тропічний пустельний. Літня температура може досягати позначки +50 С, взимку ж – +20-23 С. Опадів випадає мало, і протягом року вони нерегулярні.
Валюта: Валюта ОАЕ – дірхам. Курс дірхама ОАЕ по відношенню до долара США складає 3,66 дірхама за 1 долар США. Гроші краще міняти в обмінних пунктах в центрі міста, оскільки в готелях курс обміну невигідний.
Часовий пояс: Час в Об’єднаних Арабських Еміратах випереджає київський на 2 години. З останньої неділі березня до останньої неділі вересня – на 1 годину, тому що переходу на «літній час» в ОАЕ немає.
Географічне положення: Основною географічною особливістю Об’єднаних Арабських Еміратів є те, що найбыльша частина території країни – це пустелі. На півдні та заході межують Емірати із Саудівською Аравією, на сході найближчим сусідом є Оман. З північного ж боку ОАЕ оточують простори Перської Затоки.
Населення: Населення Об’єднаних Арабських Еміратів приблизно 4,5 млн. чоловік. Але цікаве те, що корінні жителі складають лише приблизно 30-40%, основна ж частин населення (близько 70%) –приїжджі робітники з інших країн, в основному з Індії, Пакистану, Шрі-Ланки.
Мова: Державна мова країни – арабська. Але, оскільки Емірати – це доволі світське і багате суспільство, практично всі жителі розмовляють англійською
Політичний устрій: Емірати – це унікальне поєднання монархії та демократичного суспільства. Це федеральна держава, що складається з 7 еміратів – абсолютних монархій: Абу-Дабі, Бубай, Шарджа, Аджман, Рас Ель-Хайма, Фуджейра, Умм ель-Кайвайн.Державний устрій – федерація еміратів. Глава держави – президент, що обирається Федеральною національною радою з числа монархів еміратів на 5 річний термін.Влада знаходиться в руках президента, який також є еміром емірату Абу-Дабі. Влада в державі передається у спадок.Виконавча влада країни представлена Радою міністрів.
Релігія: Об’єднані Арабські Емірати – стовідсотково мусульманська країна, в якій сповідується іслам суннітського толку.  Але, не дивлячись на те, що іслам сповідає переважне число жителів, представлені в країні також і інші релігії: індуїсти – їх 25%, християни – 10%, буддисти – 5%, а також деякі інші.

 Віза і кордон

Отримати візу для в’їзду до Еміратів зовсім не складно, правда варто врахувати деякі нюанси, які є у вимогах посольства країни. Для відкриття візи необхідно 3 повних робочих дні.  Віза ОАЕ має форму альбомного аркуша А-4. У паспорт ставляться  штампи в’їзду та виїзду з країни. Візу потрібно зберігати до кінця поїздки!

Вартість візи – 75 доларів США.

Необхідні документи, для оформлення візи (подаються на розгляд в посольство в ОАЕ):
– анкета
– кольорова фотографія 4,3 x 5,5 см у форматі JPG (файл не повинен перевищувати 40 Кб, ім’я файлу повинне збігатися з ім’ям і прізвищем в паспорті);
– кольорова відсканована копія закордонного паспорта (документ має бути дійсний протягом 3-х місяців після закінчення поїздки) форматі JPG, файл не повинен перевищувати 40 Кб

Що заборонено ввозити до країни:  зброю, психотропні речовини, всі види наркотиків, слонову кістку (та бивень носорога) і вироби з них, а також ловчих птахів.

Також варто бути дуже уважним з ліками, які інколи туристи везуть з собою, тому що, якщо на митниці в Еміратах запідозрять наявність в ліках наркотичних речовин, можуть бути великі неприємності. Якщо ж ліки необхідні за медичною необхідністю, можна зробити переклад англійською розпорядження лікаря та завірити його нотаріально. Але краще, все ж, не ризикувати.

Що дозволено ввозити (із розрахунку на 1 людину):  2000 сигарет або 400 сигар або 2 кілограми тютюну, парфюмерію в розумних межах.  Окрім цього, повнолітня людина немусульманського віросповідання має право провезти 2 літри міцних спиртних напоїв та 2 літри вина. Обмеження на ввезення і вивіз валюти і виробів з дорогоцінних металів відсутні.

Важливо: переміщення алкоголю всередині країни заборонено законом.

ОАЕ
Догори